informácie +421905647954 / info@oreado.com
 

Ako overujeme bezbariérovosť ubytovania

Osobne. Tak preverujeme všetky ubytovacie zariadenia v našej ponuke. Všeky ponuky ubytovacích zariadení, ktoré nájdete v našej ponuke sme osobne navštívili a preverili na prístupnosť pre imobilné osoby - vozíčkárov.

Špecializovaná cestovná agentúra OREADO s.r.o. ponúka preverené prístupné bezbariérové ubytovanie a pobytové zájazdy. Naše služby ponúkame predovšetkým klientom so špeciálnymi potrebami - vozíčkárom. Vyhľadávame a overujeme pre Vás ubytovacie zariadenia a destinácie pre pohodlné a bezproblémové prežitie rekreácie alebo dovolenky. Všetky ubytovacie zariadenia v našej ponuke sme preverili na prístupnosť.

Ubytovacie zariadenia a dovolenkové destinácie sme rozdelili do troch skupín.

Fotodokumentáciou týchto zariadení ponúkame možnosť zváženia vhodnosti, prípadne nevhodnosti použitia týchto zariadení s ohľadom na špecifické potreby konkrétneho klienta. Naša GARANCIA BEZBAIÉROVOSTI spočíva v uistení, že fotodokumentácia a informácie, ktoré Vám pri každom zariadení v ponuke poskytujeme je pravdivá a vzťahuje sa na zariadenie, ktoré predstavuje. Objednávkou takéhoto zaridenia prostredníctvom Cestovnej agentúry OREADO s.r.o. máte istotu, že dostanete presne tú izbu, alebo rovnaký typ izby s totožnými parametrami, na ktorú sa pri výbere pozeráte.

Preto aby ste strávili svoju dovolenku či pobyt vo vhodnom prístupnom bezbariérovom zariadení vám ponúkame len zariadenia, ktoré sme osobne navštívili a preverili na prístupnosť pre osoby na invalidnom vozíku OREADO OSOBNE PREVERENÉ UBYTOVACIE ZARIADENIE , prípadne objekty ktoré boli preverené našimi zmluvnými partnermi OREADO PARTNER PREVERENé ZARIADENIE . Neváhajte nám predostrieť Vašu predstavu a požiadavky na vysnívanú dovolenku.

Stupeň bezbariérovosti I.

Najužšie dvere v objekte s rozmerom: menej ako 60 centimerov (<60 cm)

Popis zariadenia: Ubytovacie a rekreačné zariadenia s označením I. stupňa bezbariérovosti majú šírku vstupných dverí do kúpeľne, alebo na toaletu menej ako 60 cm, prípadne sa dvere do týchto miestností otvárajú dovnútra miestností, čím znemožňujú pohyb alebo prístup k sociálnym zariadeniam na invalidnom vozíku. Sociálne zariadenia sú vybavené vaňou, alebo sprchovým boxom. Tieto ubytovacie zariadenia sú vhodné pre klientov, ktorým zdravotný stav umožňuje krátkodobo fungovať bez invalidného vozíku, prípadne klientom používajúcim barle, alebo chodítko. Taktiež sú vhodné pre rodinnné pobyty, kde klientom so špeciálnymi potrebami sú práve deti. Ubytovacie zariadenie označené týmto stupňom bezbariérovosti je prispôsobené pre bezproblémový pohyb, pričom izby a základné služby ubytovacieho zariadenia sú dostupné na invalidnom vozíku.

Stupeň bezbariérovosti II.

Najužšie dvere v objekte s rozmerom: 60 a viac centimetrov (≤ 60 cm)

Popis zariadenia: Ubytovacie a rekreačné zariadenia označené II. stupňom pre bezbariérovosť majú šírku vstupných dverí do kúpeľne, alebo na toaletu 60 a viac centimetrov. Prístup a pohyb v týchto miestnostiach na invalidnom vozíku je bezproblémový. Sociálne zariadenia sú prevažne vybavené sprchovým boxom, alebo vaňou. Prístup k týmto objektom je bez schodov, maximálne s jedným schodom. Tieto ubytovacie zariadenia sú vhodné pre plne sebestačných klientov - vozíčkárov. Ubytovacie zariadenie označené týmto stupňom bezbariérovosti je prispôsobené pre bezproblémový pohyb, pričom izby a základné služby ubytovacieho zariadenia sú dostupné na invalidnom vozíku.

Stupeň bezbariérovosti III.

Najužšie dvere v objekte s rozmerom: viac ako 75 cm (≤ 75 cm)

Popis zariadenia: Ubytovacie a rekreačné zariadenia III. stupňa bezbariérovosti spĺňajú všetky kritériá pre bezbariérovosť. Šírka vstupných dverí do kúpeľne, alebo na toaletu 75 a viac centimetrov. Sociálne zariadenia sú vybavené murovaným sprchovým kútom, alebo vaňou, pre pohodlný prístup na invalidnom vozíku, opornými madlami, a dostatočnou podlahovou plochou pre bezproblémový pohyb aj na elektrických invalidných vozíkoch. Ubytovacie zariadenie označené týmto stupňom bezbariérovosti je prispôsobené pre bezproblémový pohyb, pričom izby a základné služby ubytovacieho zariadenia sú dostupné na elektrickom invalidnom vozíku.

 

Ste na stránke www.oreado.com prvý krát? Špecializovaná Cestovná agentúra OREADO s.r.o. Vám predstavuje svoju ponuku služieb určenú pre klientov so špeciálnymi potrebami - vozíčkárom. Vyhľadávame a preveruje ubytovacie a rekreačné zariadenia vhodné pre klientov s rôznym stupňom pohybového obmedzenia tak, aby ste svoju dovolenku, rekreáciu, firemnú alebo spoločenskú akciu mohli prežiť bez obmedzení architektonickými bariérami. V ponuke Špecializovanej Cestovnej agentúry OREADO, sú zaradené ubytovacie zariadenia, ktoré sme osobne navštívili a preverili na bezbariérovosť rozdelené podľa stupňov bezbariérovosti.
Pobytové zájazdy v Chorvátsku

Ponuka pobytových zájazdov v hotelových rezortoch a kempoch v Chorvátsku. Všetky ubytovacie zariadenia sme osobne navštívili a preverili na bezbarérovosť. Pobytové zájazdy zahŕňajú ubytovanie v bezbariérovej izbe III. stupňa bezbariérovosti, stravu (pol penzia, plná penzia, ALL Inclusive) a poistenie. Tieto pobyty predávame ako zmluvný partner usporiadateľskej Cestovnej kancelárie.

Súkromné apartmány v Chorvátsku

Ponúkame na prenájom dovolenkové súkromné apartmány v Chorvátsku bez stravy a poistenia s vlastnou dopravou. Všetky ubytovacie zariadenia v tejto ponuke sme osobne navštívili a preverili na bezbariérovosť. Ide o apartmány s rôznym stupňom bezbariérovosti od I. stupňa po III. stupeň. Informačnou a fotografickou dokumentáciou každého apartmánu nechávame na klientovi posúdenie vhodnosti prípadne nevhodnosti prenájmu s ohľadom na špecifické potreby klienta od ľahších až po najťažšie pohybové znevýhodnenia. V tejto kategórii Vám ponúkame typy na výlet a pripravované kultúrne podujatia v Chorvátsku.

Súkromné apartmány v Taliansku

Ponúkame na prenájom dovolenkové súkromné apartmány v Taliansku bez stravy a poistenia s vlastnou dopravou. Všetky ubytovacie zariadenia v tejto ponuke sme osobne navštívili a preverili na bezbariérovosť. Ide o apartmány s rôznym stupňom bezbariérovosti od I. stupňa po III. stupeň. Informačnou a fotografickou dokumentáciou každého apartmánu nechávame na klientovi posúdenie vhodnosti prípadne nevhodnosti prenájmu s ohľadom na špecifické potreby klienta od ľahších až po najťažšie pohybové znevýhodnenia. V tejto kategórii Vám ponúkame typy aj na výlet a pripravované kultúrne podujatia v Taliansku.

Preverené ubytovanie na Slovensku

V ponuke sú zaradené ubytovacie zariadenia, hotely, penzióny, wellnes zariadenia, aquaparky, typy na výlet a pripravované kultúrne podujatia na Slovensku so stravou aj bez stravy s vlastnou dopravou. Všetky rekreačné zariadenia zaradené v ponuke sme osobne navštívili a preverili na bezbariérovosť. Ide o rekreačné zariadenia s rôznym stupňom bezbariérovosti od I. stupňa po III. stupeň. Informačnou a fotografickou dokumentáciou každého apartmánu, hotela, penziónu, wellnessu či aquaparku nechávame na klientovi posúdenie vhodnosti prípadne nevhodnosti prenájmu alebo využitia s ohľadom na špecifické potreby klienta od ľahších až po najťažšie pohybové znevýhodnenia.

Luxusné plavby loďou

Atraktívna a cenovo dostupná alternatíva ku klasickej dovolenke na pláži pri mori. Ponúkame Vám plavby luxusnými loďami s ubytovaním a stravou (pol penzia, plná penzia, ALL inclusive) s poistením, bez dopravy do východzieho prístavu. Všetky lode zaradené v našej ponuke disponujú bezbariérovými kajutami III. stupňa bezbariérovosti a sú kompletne prispôsobené pre klientov odkázaných na pohyb na invalidnom vozíku. Možnosť zakúpenia fakultatívnych výletov v destinácich kotvenia lode. Ideálna bezbariérová dovolenka. Náš TIP!

Tipy na výlet

Naša ponuka preverených tipov na výlet, pre trávenie voľného času, spoznávanie a objavovanie kultúry a histórie. Vyhľadali sme pre Vás tipy na výlet, ktoré sú prístupné na invalidnom vozíku. Naplánujte si poznávací výlet a vydajte sa na cestu..  Máte zaujímavý tip na bezbariérový výlet, objekt, výstavu, atrakciu, kino, divadlo, galériu, knižnicu, či iné miesto, ktoré sa oplatí navštíviť? Kontaktujte nás, alebo sa zaregistrujte TU a vložte Vás tip sami priamo na našu stránku!

Plán podujatí

Ponúkame Vám prehľad pripravovaných nadchádzajúcich kultúrnych, spoločenských alebo športových podujatí, ktoré sú prístupné aj pre návštevníkom s pohybovým znevýhodnením, alebo na invalidnom vozíku. Staňte sa fanúšikmi našej stránky na Facebooku a budete v dostatočnom predstihu informovaní o všetkom, ktoré stojí za to prežiť. Pripravujete kultúrne, športové, spoločenské podujatie? Neváhajte nás kontaktovať, alebo sa zaregistrujte TU a propagujte vaše podujatie sami na priamo našej stránke!

Reštaurácie

Našou ambíciou je poskytnúť Vám aj informácie o bezbariérových reštauráciách a stravovacích zariadeniach (krčma, kaviareň, čajovňa, bar ;-) vo Vašom okolí. Vyhľadajte bezbariérovú reštauráciu s dostupnou toaletou pre nerušený zážitok zo stretntia s priateľmi, svojím smartfónom, či len so sebou samím. Máte zaujímavý tip na prístupnú reštauráciu, kaviareň, bar, čajovňu, krčmu kde čapujú dobré pivo bez schodov a s prístupnou toaletou? Kontaktujte nás, alebo sa zaregistrujte TU a vložte Vami preverené zariadenie sami priamo na našu stránku!

Klub OREADO

Staňte sa členom Klubu OREADO! Ponúkame Vám nový, atraktívny rozmer Vaších ciest, pobytov, dovoleniek, či výletov. Ako člen Klubu OREADO máte možnosť dokumentovať Vami navštívené zahraničné alebo Slovenské destinácie, recenzovať navštívené ubytovacie zariadenia, pobytové zariadenia, hotely, penzióny, aquaparky, tipy na výlet, podujatia, reštaurácie, skrátka čokoľvek, kde je možný prístup na invalidnom vozíku a zdieľať tieto informácie pre ostatných zdravotne znevýhodnených ľudí prostredníctvom www.oreado.com. Formou tipu na bezbariérové ubytovacie zariadenie (neváhajte nás kontaktovať), alebo priamo vložením tipu na výlet, tipu na podujatie, alebo reštaurácie po registrácii priamo na našu stránku. Viactu o Klube OREADO.